Ploaia din suflet

Postat de diaconta in Bucataras eFeminin pe 31 Iul 2013 | 9390 vizualizari

Comentarii (37)

01.08.2013, 08:37

01.08.2013, 16:42

Gaby,d-apoi tu plangi la toate scrierile mele
promit sa scriu ceva mai vesel pentru tine
Si tu mi-esti draga rau sper sa ma iubesti mai mult decat pe ...Bruce

01.08.2013, 17:49

01.08.2013, 22:37

Foarte frumos scrii Dia

01.08.2013, 22:39

Caroline multumesc,doar astern niste ganduri

01.08.2013, 22:40

Miuta ce dor imi e de tine

01.08.2013, 22:42

Se simte ca scrii cu sufletul Diuta...minunate randuri

01.08.2013, 22:44

Ruxy scumpa mea,multumesc mult

02.08.2013, 12:04

Sufletul omului este ca o apă adâncă pe care omul deştept ştie să o scoată. Cam aşa spunea înţeleptul Solomon. Vezi tu, Dia, lacrimile sunt darul cel mai de preţ primit de om în urma căderii sale în păcat. Sunt singurele care leagă interiorul cu exteriorul în mod văzut, sunt cele care oferă o nouă lumină ochilor în perspectiva vieţii.
Natura plânge continuu, cu ape dulci de bucurie şi cu ape amare de tristeţe şi suferinţă. Noi, oamenii, râdem şi plângem cu lacrimile ce devin virgulele ori punctele din istoria zileor trăite pe aici, sunt cele care delimitează momentele importante ale vieţii.
O zi minunată să ai!

02.08.2013, 13:29

Multumesc Padre pentru vorbele calde si intelepte ,ca intotdeauna de altfel
"râdem şi plângem cu lacrimile ce devin virgulele ori punctele din istoria zileor trăite pe aici, sunt cele care delimitează momentele importante ale vieţii. "
foarte adevarat,sunt momentele de cumpana ale vietii

06.08.2013, 12:24

Mie imi dau lacrimile des , dar nu ma dau pe multi barbati "duri ".

06.08.2013, 12:34

Costel,eu nu am considerat niciodata ca este o slabiciune ca un barbat sa planga.Dimpotriva,cred ca e capabil de sentimente foarte profunde.O persoana poate fi sensibila si puternica in acelasi timp.

Adauga comentariu
  • zambet
    • :))
    • :)
    • :D
    • =D>
    • >:D<
    • :x
    • :-*
    • :S
    • >:)
    • :">
    • :((
    • :(
    • ;)
    • :P
    • =))
    • :-h
    • :-q
    • :-bd
    • <:-P
    • :-??
    • \:D/
    • ;;)
    • @};-
    • ~O)
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

ieri la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase