Dulce "saracut"

de DIANA B in Dulciuri, 19 Ian 2011 | 7675 vizualizari

COMENTARII (27)

LUK 1

19.01.2011, 15:22

Si mie imi place..eu ii ziceam "paine in ou"

MotanLaOale 1

19.01.2011, 15:22

tare bune pe orice vremuri

DIANA B 1

19.01.2011, 15:25

@LUK ,@Motane

La Ancuta 1

19.01.2011, 15:25

de mult nu am mai mancat friganele

nadina73 1

19.01.2011, 16:01

super ,la noi se zice paine cu ou,sau bundas chener in ungureste(Nu stiu cum se scrie exeact in ungureste)

DIANA B 1

19.01.2011, 16:17

Toata lumea stie de friganele ? credeam ca doar cele din secolul trecut

RuxyRux 1

19.01.2011, 16:39

Si eu le fac des...asta nu inseamna ca sunt saraca pe lume glumesc desigur...eu am invatat sa le fac copil fiind acasa la parinti, dupa ce am vazut filmul Kramer contra Kramer ...si chiar l-am revazut de curand...si am stat in mod special sa vad faza cu friganelele...grozave!

aziz 1

19.01.2011, 16:58

bai numai sarac nu e ca e asa gustossss

aziz 1

19.01.2011, 17:00

vrei sa spui ca matusa ta a decedat?ca nu vreau sa-ti spun condoleante si sa o fac lata de la inceputul anului,ca ar fi gafa gafelor

lia maria 1

19.01.2011, 17:39

Cris2711 1

19.01.2011, 17:50

mananc si eu cu cea mai mare placere

Rocsi 1

19.01.2011, 18:02

e un dulce bun

mena29 1

19.01.2011, 19:13

Si eu vreau ca si mie-mi place dulcele asta!

mirela0911 1

19.01.2011, 19:28

si mie imi aminteste de copilarie

MIUTA 1

19.01.2011, 19:47

diaconta 1

19.01.2011, 19:51

cum sa fie "saracut" Onesta? bun sa-ti astampere pofta

DIANA B 1

20.01.2011, 09:59

Da , dragele mele matusa mea nu mai este ... dar si din aceasta tristete am cautat si gasit un motiv sa va binedispun in putinele mele postari , altfel n-as pute trece peste necazurile cotidiene si nici sa le infrunt pe cele viitoare ( fie ca vreau sau nu , ele tot vor veni )
Va multumesc tuturor ptr vizita , apreciere si va cu tot dragul

lilik 1

20.01.2011, 16:39

Condoleante.....
sunt f bune friganelele

DIANA B 1

21.01.2011, 10:36

@lilik - multumesc mult

adriana_bobu 1

21.01.2011, 22:33

adriana_bobu 1

21.01.2011, 22:34

condoleante

DIANA B 1

22.01.2011, 19:00

@adriana_bobu - multumesc !

Mitinita 1

28.01.2011, 15:08

condoleante si frumos din partea ta sa postezi o reteta de a ei

DIANA B 1

28.01.2011, 15:35

@mitinita -multumesc mult

elena1988 1

27.02.2011, 21:49

imi plac eu le m-ai zic friganele

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

ieri la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase