Tort

de gaby_duceag in Torturi, 22 Iul 2010 | 7840 vizualizari

COMENTARII (72)

gaby_duceag 1

22.07.2010, 23:07

)))

gaby_duceag 1

22.07.2010, 23:14

@silvioara, multumesc. in mintea mea, ideea era mult mai finutza, dar..atat a iesit

biancas76 1

22.07.2010, 23:58

400 g de unt? Nu e greseala cumva? Mi se pare extrem de mult

gaby_duceag 1

23.07.2010, 00:14

bianca, la o amandina obisnuita, se face crema din 200 grame si vine pusa intre doua blaturi.pai eu avand tort cu diametrul de 26 si nevoie de doua straturi de crema....am marit cantitatea

nadina73 1

23.07.2010, 00:16

gaby nu dormi?deci stai si astepti si tu inarita lui ela nu ?a zis ca vine acuma da nu apare

ela 1

23.07.2010, 00:29

vreau si eu din uratelul asta.... o portie generoasa,da?

onuta 1

23.07.2010, 00:40

gabita arata atat de bine si sant convinsa ca i super gustos..l as fi comandat pentru nunta , pacat ca am evenimentul sambata asta.

jolygina 1

23.07.2010, 09:30

bun ,bun

mena29 1

23.07.2010, 15:49

Da de ce uratel Gaby ,chiar nu e uratel,as vrea si eu ca-mi plac amandinele de mor

gaby_duceag 1

23.07.2010, 19:18

multumesc tuturor.

Ina 1

23.07.2010, 21:12

Ce frumusete aici!!! Gabytzule, felicitari! ce-am mai pierdut eu zilele astea.....

Bucataras Medi 1

23.07.2010, 21:20

n-ai pierdut nimic Ina pentru ca atunci cand Gaby a postat tortul era deja mancat

gaby_duceag 1

23.07.2010, 21:29

gaby_duceag 1

23.07.2010, 22:59

inuco, cum e socoteala?daca am 15 si nu-s, inseamna ca am vreun 1, nu?)))))

Bunica 1

23.07.2010, 23:04

wow , ce tort bun si frumos !

Sylvia 1

24.07.2010, 11:42

Gaby chiar e super tortul tau nu stiu ce tot zici tu acolo Amandinele sunt preferatele mele am in plan sa le fac la un dezmat culinar

Sidy 1

24.07.2010, 12:21

Chiar ca e frumusel tortul tau ! De ce il faci ...uratel ?
Eu vreau o feliuta, te rog frumos !!!

gaby_duceag 1

24.07.2010, 21:19

sydi, frumos frumos?[email protected] am facut amandine

gaby_duceag 1

24.07.2010, 21:19

ina,nu citesti?))

Ina 1

28.07.2010, 14:51

Gabytzule, abia acum am recitit aici.... M-am lasat de socoteli, ce atata matematica? citesc noutatile, pun furci si trec mai departe.....nu mai am timp de nimic si nici chef.... Sa-ti trimit pozele sa-mi postezi si mie retetele

elena1988 1

12.01.2011, 13:46

Mitinita 1

18.05.2011, 13:21

mersi de inspiratie

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

Dressing Vinaigrette - Sosul ideal pentru salate și garnituri

pe 15.06 la 08:17

Dovlecei umpluți, la cuptor - Rețeta ușoară și gustoasă

pe 12.06 la 16:35

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

oanapl

1017 puncte

Rocsi

188 puncte

mihaelar63

100 puncte

MotanLaOale

51 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește
 De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește