Retete de faina

:) Au fost gasite 3972 retete de faina

Covrigi cu sare si susan

Postat de: Sylvia in Piine

Mi s-a facut dor de covrigii mancati in Romania in perioada studentiei :) si cum aici in Franta nu gasesc asa ceva am incercat sa ii fac eu acasa.Citeste continuarea

Paine cu iaurt , cartofi si chimen bio

Postat de: mihaelar63 in Piine

daca imi place vre-un condiment in mod deosebit , acela e chimenul asa ca i-am facut loc in paine . drojdia o cumpar dar faina , cartofii si chimenul le am de la tara de la socrela ,cred c-or fi...Citeste continuarea

Placinta cu gem

Postat de: Bunica in Prajituri

Daca ti se cere cu "Te rog frumos sa-mi faci o placinta cu gem uite asa, asa , asa (rotunda , ca un melc),"te gandesti si o faciCiteste continuarea

Gogosi cu gaura

Postat de: madi_marin in Prajituri

E inspirata de reteta Mihai, dar un picut altfel.... Oricum sunt foarte bune. Si eu si fi-mea am mancat cu cate doua guri de-odata.....Citeste continuarea

Fursecuri glazurate

Postat de: miealex in Prajituri

Reteta de fursecuri (ajustata de noi) a fost luata de la Michelle, iar glazura de la roberta24. Ce-a iesit, vedeti in poze :)Citeste continuarea

Fursecuri decorative

Postat de: Adinuta in Dulciuri

Ideea aceasta nu e a mea, ci a unuia mai genial ca mine, care a pus-o in practica, a pozat-o si a aparut intr-o revista :p Dar modul de decorare al stelutelor, foarte simplist de altfel :)) imi...Citeste continuarea

Aripioare picante KFC

Postat de: miealex in Pui

De cand e insarcinata, Mada are tot felul de pofte. Una mai ciudata decat alta. Si asta nu fiindca ar fi ciudat sa manance asa ceva, ci pentru ca ea de obicei nu mananca ce-i pofteste inimioara...Citeste continuarea

Groszek ptysiowy - fulgi pufosi...

Postat de: Adinuta in Supe/Ciorbe

M-am chinuit sa aflu traducerea exacta pentru aceste bilute de aluat, dar ce pot sa spun e ca groszek inseamna mazare, iar ptys e un fel de savarina. Mai departe de atat nu am putut ajunge :))...Citeste continuarea

Cabana cu bastonase

Postat de: Teo in Prajituri

este o prajitura mai veche pe care am mancat-o prima data in zona Ardealului....Citeste continuarea

Paleuri saltarete

Postat de: Bunica in Prajituri

Le-am numit saltarete pentru ca au disparut foarte repede in burtica nepoteilor.Citeste continuarea

Prajitura cu foi de napolitana

Postat de: Teo in Prajituri

este o prajitura foarte fina pe care am descoperit-o intr-o revista...sper sa va placa si vouaCiteste continuarea

 Cauta » 
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

ieri la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]